Patronami kursu są

Marketer+
MyApple
Cyfrowe.pl

Opinie o moich Facebook Live

Transmisje live Igora prezentują absolutnie najwyższą jakość w tego typu treściach. Doskonały dźwięk, obraz i przede wszystkim moc merytorycznej wiedzy związanej z poruszanymi tematami. Polecam najmocniej.
Michał Sadowski, Brand24
Transmisje live realizowane przez Igora to moim zdaniem jedno z najbardziej wartościowych źródeł wiedzy w Internecie z zakresu tworzenia video. Oprócz wysokiego poziomu merytorycznego transmisje charakteryzuje też świetna jakość produkcyjna. Dźwięk jest czysty, głos prowadzących świetnie słyszalny, bez szumów czy trzasków. Jakość radiowa. Wizualnie poziom jest równie wysoki. Prowadzący bardzo dobrze oświetleni. Całe studio minimalistyczne, nie odwracające uwagi widza a jednocześnie nowoczesne. Całość wygląda świetnie i jest bardzo przyjemne w odbiorze. Sam live prowadzony jest sprawnie. Zmiany kamery, przełączanie między ekranami, wszystko bez błędów. Moim zdaniem jakość absolutnie nie odbiega od podobnych zagranicznych produkcji. Na polskim rynku bez konkurencji.
Paweł Bala, Canon Polska

Livestream w wykonaniu Igora to najwyższa jakość. Poziom dopieszczenia jego transmisji live pod względem audio i video to dla mnie benchmark. Igor to zdecydowanie odpowiednia osoba, aby się od niego uczyć realizacji ładnych live na Facebooku i YouTube.

Mariusz Łodyga, Premium Consulting
Tematem transmisji live zajmuję się już od jakiegoś czasu i jeżeli chodzi o jakość od strony technicznej to Igor jest w tym temacie niewątpliwym autorytetem. Wystarczy obejrzeć jeden z jego live’ów, aby od razu poczuć różnicę w jakości. Takich rzeczy nie da się zrobić za pomocą telefonu i apki Facebooka. Polecam Igora jako specjalistę od transmisji na żywo.
Marcin Majzner, Sprzedaż Live

Live’y Igora Podgórskiego są na bardzo wysokim poziomie jakościowym i merytorycznym. Szczerze powiedziawszy jakość wyróżnia się na tyle spośród setek live’ów jakie aktualnie są w mediach społecznościowych, że za każdym razem gdy scrolluję „walla”, zatrzymuję się, bo obraz wręcz cieszy oko, a krystaliczny dźwięk sprawia, że całość daje wspaniałą „kanapkę”.

Michał Bąk, Marketing i Biznes

Live’y Igora to telewizyjna jakość obrazu na kanałach typu flow. IMO maksymalnie podwyższyły poprzeczkę dla kursów tworzenia video, które są dostępne w Internecie (ich jakość nie odbiega od zagranicznych produkcji tego typu). To kapitalne i bardzo wartościowe źródło wiedzy, do którego wracam z ciekawością i przyjemnością.

Agata Jankowiak, BLINGSIS

Jestem ciekaw czy już robiłaś lub robiłeś live’a na Facebooku lub w innym kanale social media. To przecież takie proste, wystarczy wyjąć telefon, kliknąć „live” i możesz puszczać swoją wiedzę w Internet.

ALE…

No właśnie, tutaj zaczynają się schody, zatrzymać potencjalnego odbiorcę przy Twoim live czy ogólnie dobrze przygotowanym video to klucz do sukcesu Twojej marki osobistej lub Twojego biznesu. Uwielbiam szukać inspiracji do tego jak nagrywać swoje video. Najczęściej posiłkowałem się zagranicznymi osobami, ale okazało się, że na naszym rodzimym podwórku świetne materiały przygotowuje Igor Podgórski. Mega jakość nagrań, kwestie wizualne i audio mega zachęcają do tego, aby w przyjazny i inspirujący sposób uczyć się od niego. Cieszę się, że mogę czerpać wiedzę i inspiracje z działań Igora.

PS. Gorąco polecam tego „allegrowicza”.

Marcin Łukiańczyk, Smart Ideas

Igory robi live’y na światowym poziomie, z jakością produkcji, której nie powstydziliby się najwięksi streamerzy.

Piotr Majewski, Czas Na E-biznes

Igor jest dla mnie nie tylko świetnym specjalistą od produkcji video i livestreamingu, co udowadnia prowadząc swoje wydarzenia, ale jest przede wszystkim ekspertem w tematyce techniki, produkcji, sprzętu oraz właściwego przygotowania. Wielokrotnie pomagał mi w zakupach na potrzeby własnych nagrań, pokazał mi jak zadbać o wszystkie detale, których nie przewidziałem oraz udzielał rad podczas pierwszych nagrań video. Zdecydowanie polecam.

Michał Hamera, Michał Hamera
Zawsze jestem pod wrażeniem produkcji Igora. Nie widziałem jeszcze w internecie lajwów w lepszej jakości. Igor to pasjonat i ma olbrzymią wiedzę, polecam się od niego uczyć.
Paweł Leżoch, Paweł Leżoch
Live’y na Facebooku produkowane przez Igora wspaniale się ogląda zarówno od strony merytorycznej jak i obrazka w kadrze. Widać doświadczenie filmowca. Oglądając live’a nawet bez głosu można nauczyć się wiele o tym jak stworzyć kadr, który będzie ciekawy dla odbiorcy.
Marcin Hinz, Marcin Hinz
Zawsze najlepiej uczyć się od praktyków. Jeszcze lepiej uczyć się od profesjonalistów, dla których liczy się jakość. Takim profesjonalistą zdecydowanie jest Igor. Jeśli szukasz przykładu realizacji wysokiej jakości, transmisji live w social media, to live’y Igora są świetnym przykładem.
Paulina Maludy, Paulina Maludy
O Igorze dowiedziałem się z podcastu „Wszystko co nas kręci”. Miał też mocne rekomendacje znajomych. Szukałem kogoś, kto pomoże mi w dobrze sprzętu do video marketingu oraz zaprojektowaniu studia nagraniowego. Zebrałem trochę wiedzy z YouTuba, ale ewidentnie brakowało eksperta, który potwierdzi założenia i podzieli się cenną wiedzą, którą zdobywał przez wiele lat. Zależało mi na kimś, kto pozwoli mi zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnych błędów, jak np. przepłacenie za aparat czy pominięcie ważnych szczegółów. Słuchając jednego z wywiadów dostrzegłem, że ma profesjonalną wiedzę schodzącą do najmniejszego detalu.

Konsultacja na Skype z Igorem okazała się strzałem w dziesiątkę. Przez 3 godziny Igor rzucał odpowiedziami jak z rękawa – od wskazania konkretnego sprzętu, po smaczki, detale, ustawienia aparatu, szybki kurs potrzebnej wiedzy o zasadach filmowania oraz całościowe podejście do wideo jako trzonu skutecznych kampanii marketingowych. Zaproponował korzystną cenowo opcję „na start” i bardzo racjonalnie podchodził do przedsięwzięcia pokazując, że w wideo marketingu dużo ważniejsza jest wiedza i umiejętności niż bardzo drogi sprzęt.

Igor łączy w sobie doskonałe cechy konsultanta biznesowego: wiedza i umiejętność jej przekazania, komunikatywność na wysokim poziomie oraz przyjazny „interfejs użytkownika”. Bardzo pomocny i otwarty. Efekt jest taki, że mam gotowe rozwiązania, które sam zbierałbym przez kolejne miesiące ucząc się na błędach. Mamy już umówioną współpracę na kolejne etapy. Polecam tego Allegrowicza.

Paweł Montwiłł, Magnetic Point

O autorze kursu, czyli kilka słów o mnie

Cześć! Nazywam się Igor Podgórski i uczę robić lepsze filmy. Prowadzę kursy online, konsultacje, szkolenia i warsztaty z filmowania aparatem oraz realizowania transmisji live w Internecie.

Dlaczego warto mi zaufać?

 • Zrealizowałem kilkaset godzin własnych transmisji live, które łącznie obejrzało ponad 1,5 miliona widzów.
 • Moje live’y na Facebooku są moją wizytówką. Jestem praktykiem i nauczę Cię wszystkiego co umiem.
 • Jestem współautorem najlepiej ocenianego w Polsce podcastu przeznaczonego dla twórców wideo.
 • Od 2016 zajmuję się produkcją wideo i realizowałem projekty dla znanych polskich i zagranicznych marek.
 • To nie jest mój jedyny kurs online. Z moich kursów skorzystało już ponad 2000 zadowolonych kursantów.
 • Wielokrotnie byłem gościem w podcastach branżowych jako ekspert z zakresu produkcji wideo. #googleit
Igor Podgórski

Opis kursu

Live oczywiście możesz zrobić na laptopie. Logujesz się np. bezpośrednio na Facebooku lub w narzędziu typu StreamYard, zatwierdzasz kamerkę internetową i mikrofon, które są wbudowane w Twój laptop i możesz zacząć transmisję na żywo. Jednak doskonale zdajesz sobie sprawę jaką jakość wideo i audio posiada tak przeprowadzona transmisja na żywo – kiepską, często bardzo kiepską, szczególnie jeżeli mówimy o dźwięku. Jeżeli zależy Ci na dobrej jakości, której nie będziesz się wstydzić, a wręcz przeciwnie – będzie to Twoje przewaga konkurencyjna, to zapisz się na ten kurs.

Nauczę Cię jak za pomocą komputera (lub zewnętrznego encodera – ale o tym w kursie) realizować ładnie wyglądające, płynnie działające i z dobrej jakości dźwiękiem transmisje live na Facebooku, YouTube, LinkedIn i w innych serwisach internetowych, które oferują nadawanie na żywo, niezależnie od tego jakim sprzętem dysponujesz.

W kursie wspominam również takie aplikacje typu StreamYard i wyjaśniam dlaczego za pomocą tych narzędzi nie jesteś w stanie realizować transmisji live w jakości, jaka by Cię w pełni usatysfakcjonowała.

 • Na samej górze strony znajdziesz zapis przykładowego Facebook Live, zrealizowanego przeze mnie. Potraktuj ten przykład jako wzór jakości, jaką osiągniesz korzystając z wiedzy zawartej w tym kursie.

 • Na samym dole strony znajdziesz pełną listę lekcji, które zawiera ten kurs online.

Bezpłatny webinar na temat transmisji live

 • Live w 4K
 • Mobilne transmisje na żywo
 • Wideokonferencja à la livestream
 • Transmitowanie w kilku miejscach jednocześnie
 • Minimalny bitrate dla Facebooka i YouTube

Dlaczego warto skorzystać z kursu?

 • W ciągu 14 dni możesz zwrócić kurs i otrzymasz 100% zwrot pieniędzy, więc niczym nie ryzykujesz.

 • Oszczędzasz pieniądze, bo stacjonarne dwudniowe szkolenie z realizacji transmisji live kosztuje 1500 zł, czyli aż 5 razy drożej niż mój kurs online. Oszczędzasz też czas, ponieważ uczysz się wtedy, kiedy Ty chcesz się uczyć i z miejsca, które Tobie odpowiada.

 • Ten kurs, to nie tylko kurs, ale również webinary dostępne tylko dla kursantów (bezpłatne).
 • Dostaniesz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku (tylko dla kursantów).

 • To jedyny taki kompleksowy kurs z realizacji livestreamów w Polsce.

 • Będziesz otrzymywać dostępne tylko dla kursantów zniżki na inne moje kursy online.

 • Otrzymasz pierwszeństwo zapisu na moje warsztaty stacjonarne.

 • Możesz zapisać się do programu partnerskiego i zarabiać na sprzedaży kursu.

Najczęściej zadawane pytania

Kurs jest dla każdego kto chce albo rozpocząć przygodę z transmisjami na żywo albo chce wejść na wyższy poziom w ich produkcji, czyli realizować atrakcyjnie i profesjonalnie wyglądające, czysto i wyraźnie brzmiące, nie zacinające się transmisje live na Facebooku, YouTube, LinkedIn, Vimeo i innych serwisach, które oferują nadawanie na żywo. Dotyczy to również serwisów do prowadzenia webinarów i programów typu Skype czy Zoom.

Ten kurs to idealne narzędzie dla:

 • Osób, które za pomocą live w social media chcą zbudować silną markę osobistą.
 • Osób pracujących w działach marketingu, które realizują live na potrzeby działań marketingowych – poproś pracodawcę, aby wykupił Ci dostęp.
 • Twórców video, którzy chcą rozszerzyć swoją ofertę o realizację transmisji live w social media.
 • Wszechogarniaczy pracujących w mikro firmach, którzy po prostu muszą to umieć, bo jak nie oni, to kto?
 • Wydawców treści internetowych, którym zależy na wysokiej jakości ich transmisji live.
 • Osób prowadzących live’y sprzedażowe na Facebooku, które chcą sprzedawać jeszcze więcej.
 • Pasjonatów i każdej osoby, która chce realizować profesjonalnie wyglądające transmisje na żywo.

Jeżeli prowadzisz firmę i chcesz, aby Twoje biurowe lub domowe transmisje live odzwierciedlały jakość Twoich usług lub produktów, to ten kurs spełni Twoje oczekiwania – zaczniesz robić lepsze transmisje niż Twoja konkurencja.

Tak, po zakończeniu kursu będziesz miał możliwość pobrania pliku PDF ze swoim certyfikatem ukończenia tego kursu.

Tak, kurs kupujesz raz i dożywotnio otrzymujesz dostęp i wszystkie przyszłe aktualizacje.

Nie. Najważniejsza jest wiedza i zrozumienie tematu. Do realizacji ładnych transmisji live wystarczy podstawowy i niedrogi sprzęt, który prawdopodobnie już posiadasz albo jest w Twoim zasięgu.

Tak. W ciągu 14 dni od momentu startu kursu (czyli 10 sierpnia) możesz zwrócić kurs. Otrzymasz 100% zwrot pieniędzy. Jedyne co musisz zrobić, to podać przyczynę zwrotu.

Tak. Każdy kursant otrzymuje dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie może liczyć na moją pomoc oraz na pomoc innych kursantów.

Szkolenie jest w formie lekcji video, co oznacza, że kurs jest łatwy w przyswojeniu i przystępny dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania kursanta. Lekcje video możesz oglądać kiedy chcesz. Otrzymujesz dożywotni dostęp do kursu.

Tak. Jeżeli jesteś firmą to po zakupie kursu natychmiast otrzymasz fakturę VAT na swój adres e-mail.

Omówienie agendy kursu

Spis treści kursu

Wprowadzenie i podstawy

 1. Rodzaje transmisji live – który wybrać dla siebie?
  • Programy oparte na webcam łączące się z Facebookiem, YouTube, LinkedIn i innymi serwisami, np. StreamYard, Zoom.
  • Programy wysyłające strumień za pomocą serwerów strumieniowych RTMP, np. OBS Studio, Wirecast.
 2. Co zrobić aby live prowadzony w biurze lub w domu działał i wyglądał profesjonalnie?
  • Jakość wideo podczas transmisji – płynność działania i ostrość wideo,
  • Oświetlenie osób prowadzących transmisję na żywo,
  • Jaka jest wymagana szybkość połączenia z Internetem, aby jakość transmisji była dobra?

Wideo – aby Twoje transmisje miały telewizyjną jakość

 1. Jaki aparat lub jaką kamerę wybrać i dlaczego?
 2. Jak podłączyć aparat lub kamerę do komputera?
  • Podłączanie aparatu do komputera za pomocą kabla USB,
  • Co to jest HDMI grabber i dlaczego jest ważny?
 3. Rozmyte tło za osobą prowadzącą transmisję live,
 4. Prowadzenie transmisji live z kilku aparatów lub kamer jednocześnie.
 5. Rekomendacje sprzętowe – co kupić i dlaczego?

Audio – aby Twój głos miał radiową jakość

 1. Mikrofony do transmisji live – jaki wybrać?
  • Mikrofon dynamiczny czy pojemnościowy?
  • Mikrofony podłączane na USB – wady i zalety,
  • Mikrofony podłączane na XLR – wady i zalety.
 2. Proximity effect – co to i jak z tego korzystać?
 3. Korzystanie z interfejsu audio (np. mikser) podczas transmisji na żywo.
 4. Rekomendacje sprzętowe – co kupić i dlaczego?

Encodery – narzędzie odpowiedzialne za jakość transmisji live

 1. Encoder w transmisjach na żywo – co to jest?
 2. Encoder software’owy vs encoder hardware’owy – o co chodzi, i które rozwiązanie jest dla kogo?
 3. Prowadzenie live w kilku miejscach jednocześnie (np. na Facebooku, YouTube i LinkedIn).

Konfiguracja transmisji

 1. Serwer RTMP
 2. Konfiguracja Facebook Live
 3. Konfiguracja YouTube Live
 4. Zdalna transmisja live

OBS Studio – najlepszy darmowy program do transmisji live

 1. Omówienie programu OBS Studio.
 2. Wstępna konfiguracja programu;
  • Konfiguracja transmisji pod wybrany serwis – Facebook Live, YouTube Live, LinkedIn Live, itp.
  • Nagrywanie przeprowadzanej transmisji (na dysk komputera).
 3. Ustawienie programu pod możliwie najlepszą jakość wideo i audio transmisji live.
 4. Podłączanie aparatu/kamery i mikrofonu do programu.
 5. Synchronizacja audio z wideo.
 6. Tworzenie scen i ustawianie źródeł.