Kurs startuje 30 kwietnia

Wtedy odbędą się 10-dniowe zapisy na kurs

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie o starcie kolejnej edycji kursu bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Po zapisie sprawdź swoją skrzynkę e-mail.

Kurs jest dla Ciebie jeżeli:

 • chcesz robić filmy wysokiej jakości produkcyjnej (jakość obrazu, filmowo rozmyte tło, ostre ujęcia, poprawnie naświetlone ujęcia, czyste audio dobrej jakości, stabilne ujęcia i filmowy ruch kamery) z pięknymi filmowymi kolorami.
 • Twoje filmy nie są tak ładne jakbyś tego chciał, bo np. ktoś kto posiada taki sam aparat robi lepsze filmy od Ciebie.
 • jesteś początkującym, który nie wie czym jest przysłona, rozpiętość tonalna, 180 stopni kąta migawki, przestrzeń kolorów, krzywa logarytmiczna, H.264 i ProRes, natywne ISO, histogram i wiele innych…
 • jesteś praktykiem, który nie ma ugruntowanej i uporządkowanej wiedzy z zakresu filmowania lub masz luki, które chciałbyś wypełnić.
 • chcesz w niedalekiej przyszłości zarobkowo produkować filmy ślubne i/lub reklamowe albo już się tym zajmujesz i chcesz podnieść swoje stawki, aby zarabiać więcej.
 • już prowadzisz lub chcesz prowadzić kanał na YouTube i zależy Ci na wysokiej jakości produkcyjnej swoich filmów.
 • prowadzisz firmę lub pracujesz w dziale marketingu i chcesz realizować video marketing we własnym zakresie, produkując wysokiej jakości treści video.
 • chcesz przynależeć do przyjaznej i wspierającej się społeczności Filmowców Nowej Generacji.

Czego (w skrócie) nauczysz się z tego kursu?

 • Doboru właściwego aparatu i wyposażenia pod swoje potrzeby i możliwości.

 • Poprawnych ustawień aparatu w celu osiągnięcia możliwie najwyższej jakości filmów.

 • Operowania aparatem tak, aby Twoje ujęcia wyglądały możliwie najbardziej filmowo.

 • Obróbki nagranego materiału tak, aby wyglądał możliwie najbardziej filmowo.

 • Eksportowanie gotowego filmu do pliku w możliwie najwyższej jakości.

 • Marketingu, aby skutecznie pozyskiwać klientów na filmy ślubne i/lub reklamowe.
 • Biznesu, aby korzystnie wyceniać swoje filmy i skutecznie współpracować z firmami.
 • Zobacz pełną agendę kursu, która znajduje się na samym dole tej strony.

Partnerami kursu są

Canon Polska
Cyfrowe.pl

Rabaty od partnerów kursu

Zapisując się na kurs otrzymasz rabat od Canona na ich aparaty. Swój rabat będziesz mógł zrealizować w sklepie Cyfrowe.pl. Jeżeli nie interesuje Cię aparat marki Canon, tylko np. Sony, Panasonic czy Fuji, to Cyfrowe.pl również zaoferują coś wartościowego. Więcej informacji otrzymasz po starcie kursu.

Kupując teraz, kupujesz najtaniej

Przedsprzedaż to jedyna okazja, aby zakupić kurs w tak niskiej cenie. Przedsprzedaż trwa do 12 lutego do północy i odbędzie się tylko raz. Kurs startuje w kwietniu i wtedy odbędzie się kilkudniowa sprzedaż kursu w regularnej cenie, czyli 997 zł. Kolejne edycje kursu będą droższe, ponieważ każda edycja zostanie zaktualizowana o nowe moduły i lekcje. Dlatego nigdy nie będzie taniej, niż teraz. W 2021 roku kurs będzie miał tylko trzy edycje, więc będą tylko trzy szanse na zapisanie się na ten kurs.

Nie kupujesz kursu, kupujesz dostęp do kursu

Co znaczy, że kupujesz dostęp do kursu? Moje kursy są cały czas aktualizowane, więc po jednorazowej opłacie otrzymujesz dożywotni dostęp do programu edukacyjnego, który z miesiąca na miesiąc będzie zawierał coraz więcej wartościowej wiedzy z zakresu filmowania. W każdej edycji dochodzi od kilku, do nawet kilkudziesięciu nowych lekcji. Dlatego warto kupić kurs teraz, bo teraz zawsze jest najtaniej.

W dzisiejszych czasach nie wystarczy być tylko profesjonalistą, ale trzeba mieć również to coś co sprawia, że innym chce się z Tobą pracować. W moich oczach Igor zdecydowanie posiada obie cechy. Zawsze z miłą chęcią, ale i również z pełną odpowiedzialnością rekomenduję jego produkty. Jeżeli szukasz kursu, który dużo Cię nauczy, a przy tym spędzisz miło czas i zyskasz mentora na ugruntowanie tej wiedzy w przyszłości to jesteś w dobrym miejscu. Gorąco polecam!

Łukasz Glewicz (MonsterCam), Instagram
Produkcje wideo Igora to jakościowy top. Jego treści były i są dla mnie inspiracją – zarówno pod względem operowania kamerą, jak i edycji wideo. Polecam kurs zarówno osobom początkującym, jak i bardziej zaawansowanym zainteresowanym szeroko pojętym filmmakingiem.
Michał Sadowski, Brand24
Kurs zrealizowany na najwyższym poziomie w oparciu o wiedzę oraz doświadczenie Igora. Bardzo dużo praktycznych, warsztatowych informacji. Merytorycznie i rzeczowo. Podobnie jak podczas lajwów czy podcastu prowadzonych przez Igora, wiedza przekazywana jest w bardzo łatwo przyswajalny sposób. W mojej ocenie to jeden z najlepszych kursów podstawowej wiedzy dotyczącej filmowania. Czekam na dalszy rozwój kursu!
Paweł Bala, Canon
Mam kursy Igora, regularnie do nich wracam i za każdym razem odkrywam coś nowego – mega przydatne i wartościowe. Polecam!
Paweł Leżoch, Paweł Leżoch
W tym kursie Igor przeprowadzi Cię przez najgłębsze zakamarki świata filmu. Zapnijcie pasy, bo będzie ostro! Igor tłumaczy wszystko przejrzyście i z sensem, bez zbędnego owijania. Wiedza uniwersalna zarówno dla początkującego jak i zaawansowanego adepta filmowania. Serdecznie polecam!
Piotr Łuszczak, Instagram
Współpracuję z Igorem od 2017 roku. Jego doświadczenie, pomysłowość i jakość wykonania materiałów video jest niesamowita. Pełen profesjonalizm i doradztwo w tym zakresie. Niewątpliwym plusem jest również bardzo przyjemny kontakt pomagający w realizacji zadań. W imieniu swoim i Festiwalu Pyrkon polecam usługi Igora!
Jakub Orłowski, Pyrkon
Igor to świetny specjalista, z którym współpracuję już od 2017 roku. Za każdym razem gdy moi klienci pytają mnie o najlepszego ze znanych mi filmmakerów to od razu go polecam. Igor nie tylko zna się na technicznej stronie tworzenia contentu video, ale również ma niezwykle rozwinięty zmysł estetyczny. Współpraca z nim idzie zawsze gładko a jej produkty zachwycają. Gorąco polecam, lepszego w tej niszy nie znam.
Mariusz Łodyga, Premium Consulting
Oglądałem produkcje Igora. Z tak konkretnym warsztatem jako jeden z nielicznych na polskim rynku może uczyć produkcji video. Polecam!
Radek Ślężak, Flashybrands Studio

O autorze kursu, czyli kilka słów o mnie

Tworzę i prowadzę kursy online dla osób, które filmują aparatami i uczę robić lepsze filmy. Produkuję przeznaczone do Internetu filmy reklamowe dla firm.

Dlaczego warto mi zaufać?

 • Realizowałem projekty dla znanych polskich i zagranicznych marek na całym świecie.
 • Mój darmowy kurs z podstaw filmowania przeszło już ponad 4500 twórców video.
 • Jestem współautorem najlepiej ocenianego w Polsce podcastu przeznaczonego dla twórców video.
 • To nie jest mój jedyny kurs online – z moich kursów skorzystało już ponad 1000 zadowolonych kursantów.
 • Wielokrotnie byłem gościem w podcastach branżowych jako ekspert z zakresu produkcji video. #googleit
Igor Podgórski

Opis kursu

Ten kompleksowy kurs filmowania aparatem to najbardziej merytoryczny internetowy program edukacyjny z tematyki filmowania w Polsce. Jest to kurs, który niezależnie od Twojego poziomu nauczy Cię produkować możliwie najładniejsze i najbardziej profesjonalnie wyglądające ujęcia filmowe. Fundamentem kursu są dwa elementy, które praktykom filmowania sprawiają największe problemy – produkcja, czyli nagrywanie filmu i postprodukcja, czyli obróbka filmu.

W skrócie – ten kurs nauczy Cię filmować aparatem tak, aby Twoje filmy wyglądały możliwie najładniej, możliwie najbardziej filmowo i z produkcji na produkcję jakością obrazu i kolorów zbliżały się do filmów wyprodukowanych przez profesjonalistów.

Moje wszystkie kursy, bez wyjątku, są tworzone i rozwijane w modelu „od zera do bohatera”. Oznacza to, że niezależnie od tego na jakim poziomie zaawansowania jesteś, to z pewnością wyciągniesz z kursu coś wartościowego dla siebie. Moje kursy z edycji na edycję aktualizowane są o nowe moduły i lekcje, więc z czasem zaczynają wchodzić na wyższy poziom zaawansowania. Dlatego właśnie kurs po kilku edycjach jest praktycznie dla każdego – dla początkującego, który szuka przystępnie przekazywanej i ugruntowanej wiedzy, jak i dla bardziej zaawansowanego, który swoją wiedzę chce uporządkować i poznać niuanse, o których istnieniu wcześniej nawet nie wiedział.

 • Na samym dole strony znajdziesz pełną listę lekcji.

Dlaczego warto skorzystać z kursu?

 • Otrzymasz dostęp do informacji z zakresu produkcji video aparatem, o których nikt nie mówi.
 • Otrzymasz dożywotni dostęp do kursu i jego przyszłych aktualizacji.

 • W ciągu 14 dni możesz zwrócić kurs i otrzymasz 100% zwrot pieniędzy, więc niczym nie ryzykujesz.

 • Otrzymasz rabat na aparaty Canona, który będziesz mógł zrealizować w sklepie Cyfrowe.pl.
 • Otrzymasz dostęp do merytorycznej grupy dla twórców video na Facebooku.

 • Kurs zawiera materiały pomocnicze, które pomogą w Twoim rozwoju.

 • To jedyny taki kompleksowy i merytoryczny kurs filmowania aparatem w Polsce.

 • Otrzymasz zniżki na inne moje kursy online z dziedziny filmowania.

 • Otrzymasz pierwszeństwo zapisu i rabaty na moje warsztaty stacjonarne z dziedziny filmowania.

Najczęściej zadawane pytania

Kurs startuje 30 kwietnia 2021.

Tak. W ciągu 14 dni od momentu startu możesz zwrócić kurs. Otrzymasz 100% zwrot pieniędzy. Jedyne co musisz zrobić, to podać przyczynę zwrotu.

Kurs będzie dostępny w przedsprzedaży tylko do 12 lutego 2021 roku i tylko w tym okresie możesz go zakupić. 12 lutego minutę po północy możliwość zakupu zostanie wyłączona, a kolejny raz kurs będzie można kupić w kwietniu, 300 zł drożej. Wtedy też kurs wystartuje. Druga edycja kursu zaplanowana jest na drugą połowę 2021 roku. Po zakupie będziesz miał ciągły i bezterminowy dostęp do kursu i otrzymasz dożywotnie bezpłatne aktualizacje kursu. Dlatego kupując kurs teraz, za możliwie najniższą cenę otrzymasz wszystko to, co znajdzie się w przyszłych edycjach!

Kurs jest dla każdej osoby, która ma jakikolwiek związek z filmowaniem i chce robić lepsze filmy. Niezależnie od tego czy produkujesz filmy na zlecenie, czy robisz filmy na wakacjach, czy robisz video marketing w firmie, czy prowadzisz kanał na YouTube, itd. Robisz filmy? Kurs jest dla Ciebie!

Nie! Canon jest partnerem kursu, ale nie ma to związku z treścią kursu. Filmowanie to filmowanie, niezależnie od modelu aparatu, kamery, smartfona czy drona na jakim pracujesz. Nie ma to znaczenia, bo zasady produkcji i postprodukcji video dla każdego urządzenia są dokładnie takie same. Jeżeli chcesz zacząć filmować lub już to robisz, ale chcesz się rozwijać, to ten kurs jest dla Ciebie.

Oczywiście! Kurs ma w nazwie słowo „aparat”, ponieważ większość osób filmuje właśnie aparatami. Jednak jeżeli pracujesz na kamerze, kamerce sportowej, smartfonie czy latasz dronem, to ten kurs również będzie dla Ciebie idealnym miejscem do nauki i rozwoju.

Postprodukcja filmów będzie prezentowana na programie DaVinci Resolve. Jednak nie ma to znaczenia, bo nie będę uczył narzędzia, a właściwego podejścia do nagranego materiału video. Dokładnie to samo będzie można wykonać na Premiere Pro, Vegas Pro czy Final Cut Pro. Wybrałem DaVinci Resolve, ponieważ to jedyny darmowy i międzyplatformowy profesjonalny program do obróbki filmów, więc początkujący będą mieli do niego natychmiastowy dostęp (wystarczy go pobrać i zainstalować). To tak jak z jazdą samochodem – jak nauczysz się jeździć, to umiesz jeździć dowolnym autem, niezależnie od jego marki i modelu.

Tak. Każdy kursant otrzymuje dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie może liczyć na moją pomoc oraz na pomoc innych kursantów. Ponadto raz na jakiś czas odbędą się darmowe webinary tylko dla kursantów.

Kurs jest w formie lekcji video, co oznacza, że kurs jest łatwy w przyswojeniu i przystępny dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania kursanta. Lekcje video możesz oglądać ile chcesz i kiedy chcesz. Otrzymujesz bezterminowy dostęp do kursu.

Tak. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat ukończenia.

Tak. Po zakupie kursu natychmiast otrzymasz fakturę VAT na swój adres e-mail.

Spis treści pierwszej edycji kursu

Dobór sprzętu do filmowania

 1. Czym się kierować przy zakupie aparatu pod konkretne potrzeby (śluby, reklamy, eventy, koncerty, nieruchomości, itd.)
 2. Wielkość matrycy
 3. Mocowanie na obiektywy
 4. Porty wejścia i porty wyjścia (I/O)
 5. Kodeki
 6. Wybór programu do montażu filmów (NLE)
 7. Wybór komputera do montażu filmów
 8. Wybór monitora do montażu filmów
 9. Dodatkowe narzędzia zwiększające jakość filmów

Obiektywy

 1. Najlepsze obiektywy do filmowania aparatem
 2. Wszystko o ogniskowych obiektywów
 3. Wszystko o bagnetach obiektywów
 4. Typy obiektywów – wady i zalety
 5. Prawidłowy dobór odpowiedniego obiektywu do nagrania konkretnej sceny
 6. Dobór odpowiednich obiektywów pod konkretną matrycę

Nagrywanie filmu aparatem (produkcja filmu)

 1. Ręczne ustawienie aparatu w celu osiągnięcia możliwie najlepszej jakości produkcyjnej
 2. Wszystko o kodekach i ustawieniach wpływających na jakość nagranego filmu
 3. Filmowe rozmycie tła w filmie
 4. Poprawne nagranie w zwolnionym tempie, aby zachować idealną płynność filmu
 5. Ustawienie i praca z balansem bieli
 6. Wszystko o profilach kolorystycznych:
  1. Rodzaje profili i ich zastosowanie
  2. Wady i zalety
  3. Poprawne naświetlanie profilu neutralnego
  4. Poprawne naświetlanie profilu logarytmicznego (log)
 7. Wyostrzanie wybranego obiektu w filmie:
  1. Praca z ostrzeniem manualnym (ręcznym)
  2. Praca z autofocusem
 8. Nagrywanie stabilnych ujęć z filmowym ruchem kamery:
  1. Nagrywanie z rąk
  2. Nagrywanie na gimbalu
  3. Nagrywanie ze statywu/monopodu
 9. Tworzenie głębi i trójwymiarowości w filmie
 10. Wszystko o kompozycji kadru w filmie, aby każde ujęcie wyglądało jak piękny obraz
 11. Praca ze światłem:
  1. Praca ze światłem naturalnym (światło dzienne)
  2. Praca z oświetleniem sztucznym (lampy) i ze światłem zastanym
  3. Nagrywanie w ciemnościach
  4. Nagrywanie w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych
  5. Dobre i złe praktyki pracy ze światłem
 12. Dobre praktyki przy nagrywaniu b-rolli
 13. Nagrywanie audio w wysokiej jakości

Obróbka nagranego materiału video (postprodukcja filmu)

 1. Zarządzanie nagranym materiałem
 2. Transkodowanie plików video
 3. Korekcja kolorów ujęcia video:
  1. Poprawa ekspozycji
  2. Poprawa balansu bieli
  3. Poprawa kolorów
 4. Kolorowanie ujęcia video (color grading):
  1. Przestrzeń barw (color space) i gamma
  2. Ręczne stylizowanie kolorystyczne ujęcia filmowego
  3. Wszystko o LUTach
 5. Re-kadrowanie
 6. Odszumianie ujęć video
 7. Stabilizowanie ujęć video
 8. Skalowanie w dół i skalowanie w górę
 9. Eksportowanie gotowego filmu do pliku w możliwie najlepszej jakości

W kolejnych edycjach kursu pojawią się moduły o tematyce

 • Case studies – co takiego zrobiłem, że produkowałem filmy między innymi dla Canona, Pyrkonu, BKF czy Espersen i współprodukowałem filmy dla CD Project Red, Intel Extreme Masters, NVIDIA, HP i wielu innych.
 • Marketing – budowanie marki osobistej, komunikacja marketingowa, reklama w Internecie, zdobywanie klientów na filmy komercyjne i ślubne.
 • Biznes – wycena swojej pracy, sporządzanie ofert, współpraca z klientem.
 • Studio – jak zbudować studio do nagrywania filmów i podcastów.
 • Audio – więcej o produkcji dobrej jakości audio w Twoich filmach.
 • Behind the scenes – pokazanie mojej pracy od kuchni.
 • Moduły i lekcje na życzenie kursantów – napisz do mnie z czym masz problem, a ja zrobię o tym lekcję!