Kolejna edycja kursu odbędzie się pod koniec 2021 roku

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie o starcie kolejnej edycji kursu bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Po zapisie sprawdź swoją skrzynkę e-mail.

Patronami kursu są

motionVFX.com
MyApple

Przeczytaj recenzję od MyApple.

Kupując teraz, kupujesz najtaniej

Sprzedaż kursu trwa do 12 lipca do północy. Kolejne edycje kursu będą droższe, ponieważ każda edycja zostanie zaktualizowana o nowe moduły i lekcje. Dlatego nigdy nie będzie taniej, niż teraz. W 2021 roku kurs będzie miał jeszcze tylko jedną edycję.

Nie kupujesz kursu, kupujesz dostęp do kursu

Co znaczy, że kupujesz dostęp do kursu? Moje kursy są cały czas aktualizowane, więc po jednorazowej opłacie otrzymujesz dożywotni dostęp do programu edukacyjnego, który z edycji na edycję będzie zawierał coraz więcej wartościowej wiedzy z zakresu pracy na Final Cut Pro. W każdej edycji dochodzi od kilku, do nawet kilkudziesięciu nowych lekcji. Dlatego warto kupić kurs teraz, bo teraz zawsze jest najtaniej.

Ponad 600 osób ukończyło ten kurs z Final Cut Pro

Gdyby nie ten kurs nadal nie potrafiłbym poprawnie kolorować swoich produkcji! Dzięki Igorowi moja praca przy obróbce filmów stała się dużo szybsza, bardziej precyzyjna i efektywna.
Karol Dziedzic
Kurs przechodzi się bardzo przyjemnie, co jest zasługą dobrego głosu prowadzącego, wysokiego poziomu realizacji i wrażenia, że rozumie się nasze wątpliwości, pytania. Czuć praktykę, to, że Igor umie uczyć i wczuć się w sytuację osoby, której przekazuje wiedzę. Sporo elementów w Final Cut Pro X jest trochę poukrywanych i mało intuicyjnych, a dzięki kursowi można je poznać. Ważne są też w kursie elementy warsztatu filmowca – jak przyspieszyć pracę, jak bezpiecznie pracować z plikami, etc. Przesiadając się samodzielnie z iMovie na FCPX byłam w stanie zmontować prosty film, teraz mogę mu nadać rzeczywiście wymiar PRO.
Kamila Paradowska
Od 3 lat montuję w Final Cut Pro X materiały prezentowane w social mediach, jak również w ogólnodostępnej telewizji. Uważam, że zawsze można coś poprawić lub usprawnić. Dlatego postanowiłem zakupić kurs FCPX online od Igora. Nie zawiodłem się. Już mogę powiedzieć, że pewne podpowiedzi usprawniły moją pracę. Jeżeli jeszcze ktoś się zastanawia czy warto, to mogę odpowiedzieć: PEWNIE, ŻE WARTO. Znakomicie przekazane i zobrazowane informacje. Po przejściu całego kursu początkujący z łatwością będzie poruszał się w środowisku FCPX, a osoby średnio-zaawansowane usprawnią swój warsztat. Dla profesjonalistów również znajdzie się coś nowego. Serdecznie polecam!
Rafał Retmaniak
Mimo tego, że na Final Cut Pro X pracuję od lat, to dzięki kursowi Igora moja praca z programem nabrała innego wymiaru – lepszego wymiaru. Igor przekazuje wiedzę w przystępny, czytelny sposób, dzieląc się doskonałymi wskazówkami usprawniającymi pracę podczas montażu. Teraz montuję sprawniej i szybciej – oszczędzając mnóstwo czasu. Zdecydowanie polecam!
Karolina Łodyga
Pracuję na Final Cut Pro X hobbystycznie od około 5 lat. Składam video na swoje potrzeby. Przerobiłem kurs w 2 dni i jestem pod olbrzymim wrażeniem. Dowiedziałem się kilku rzeczy które przyśpieszą moją prace, spowodują, że video będzie ładniejsze kolorystycznie i lepsze dźwiękowo. Dobre dla osób, które zaczynają, ale sądzę, że i stare wygi znajdą coś dla siebie. Warto wydać te pieniądze na poprawę własnych umiejętności. Zdecydowanie polecam!
Marcin Godlewski
Jestem amatorem, który dotychczas do bardzo prostych montaży używał darmowego programu iMovie. Kiedy przesiadłem się na Final Cut Pro X przeraziłem się tym jak bardzo jest rozbudowany. Igor w swoim kursie nie uczy montażu, ale daje mnóstwo niezwykle przydatnych podpowiedzi, trików, rozwiązań, które sprawiają, że praca staje się wygodna, szybka i przyjemna. W jego kursie cenię krótkie lekcje, bardzo dobrze opisane i poprowadzone. Kiedy potrzebuję sobie coś przypomnieć to mam do tego dostęp praktycznie natychmiast. Podręczna ściąga do pracy z FCPX obowiązkowa dla każdego posiadacza tego narzędzia!
Adam Grzesik
Do nauki Final Cut Pro X zabierałem się kilkanaście razy i pomimo pracy na systemie macOS od ponad 5 lat, nadal korzystałem z pakietu Adobe. Igor to pierwsza osoba, której udało się mnie przekonać (a próbowało wielu), że szybko i wygodnie mogę przeskoczyć na FCPX, nie tracąc czasu i nie przeciągać terminów realizacji dla klientów. Skorzystałem z kursu Igora. Polecam z całego serca, dobrze wydana każda złotówka.
Brajan Osiecki
Przystępnie pokazane podstawy. Znajdziesz też kilka tricków. Kurs zawiera materiały do pobrania. Chcąc natychmiast skorzystać z tego kursu, warto otworzyć go na innym komputerze i pracować na Final Cut Pro X równolegle z prowadzącym. Szkolenie jest super, polecam!
Krzysztof Pindara-Brzeziński

O autorze kursu, czyli kilka słów o mnie

Tworzę i prowadzę kursy online dla osób, które filmują aparatami i uczę robić lepsze filmy. Produkuję przeznaczone do Internetu filmy reklamowe dla firm.

Dlaczego warto mi zaufać?

 • Zrealizowałem kilkadziesiąt komercyjnych filmów i wszystkie post-produkowałem w Final Cut Pro.
 • Realizowałem projekty dla znanych polskich i zagranicznych marek na całym świecie.
 • Mój darmowy kurs z podstaw filmowania przeszło już ponad 4500 twórców video.
 • Jestem współautorem najlepiej ocenianego w Polsce podcastu przeznaczonego dla twórców video.
 • To nie jest mój jedyny kurs online – z moich kursów skorzystało już ponad 1200 płacących kursantów.
 • Wielokrotnie byłem gościem w podcastach branżowych jako ekspert z zakresu produkcji video. #googleit
Igor Podgórski

Jesteś pracownikiem firmy lub instytucji państwowej?

Nie płać za ten kurs! Jeżeli pracujesz w studio produkcyjnym, w dziale marketingu, w dziale social media czy po prostu w firmie, dla której montujesz filmy w Final Cut Pro, to nie musisz kupować kursu ze swoich pieniędzy. Twój pracodawca może Ci kupić kurs z budżetu szkoleniowego firmy. To samo dotyczy szkół, urzędów i innych tego typu instytucji.

Opis kursu

Na Final Cut Pro pracuję od samego początku swojej pracy zawodowej jako filmowiec. Praca na tym programie to sama przyjemność, głównie ze względu na jego interfejs, stabilność działania, wydajność i pełną optymizację pod komputery od Apple. Nie wyobrażam sobie pracować na innym programie.

Jeżeli masz komputer od Apple i chcesz pracować na profesjonalnym programie do montażu filmów, to zdecydowanie powinieneś przetestować Final Cut Pro , tym bardziej, że wersja próbna tego programu działa aż przez 90 dni!

Kurs zawiera ponad 60 lekcji (około 10 godzin materiałów video), których przyswojenie pozwoli Ci sprawnie zmontować film i przeprowadzić korekcję kolorów i color grading. Kurs przygotuje Cię do profesjonalnego post-produkowania Twoich filmów – niezależnie od tego czy jesteś początkującym, pasjonatem, amatorem czy zawodowcem.

 • Na samym dole strony znajdziesz pełną listę lekcji, które zawiera ten kurs online.

Dlaczego warto skorzystać z kursu?

 • W ciągu 14 dni możesz zwrócić kurs i otrzymasz 100% zwrot pieniędzy, więc niczym nie ryzykujesz.

 • Dostęp do wersji próbnej Final Cut Pro został wydłużony z 30 do 90 dni!
 • Otrzymasz dożywotni dostęp do kursu i jego przyszłych aktualizacji.

 • Dostaniesz dostęp do grupy na Facebooku.

 • Kurs zawiera materiały pomocnicze i LUTy.

 • To jedyny taki kompleksowy kurs z Final Cut Pro w Polsce.

 • Otrzymasz zniżki na inne moje kursy online z dziedziny filmowania.

 • Otrzymasz pierwszeństwo zapisu na moje warsztaty stacjonarne z dziedziny filmowania.

Najczęściej zadawane pytania

Kurs jest dla każdego kto chce rozpocząć pracę z FCP lub już pracuje na tym programie do montowania filmów, ale chce się podszkolić, uporządkować swoją wiedzę lub polepszyć umiejętności z obsługi wybranych obszarów tego programu. Wbrew pozorom Final Cut Pro posiada wiele przydatnych funkcji, które często nie są widoczne i wiele osób nie wie o ich istnieniu – w tym kursie poznasz te funkcje. Na samym dole strony znajduje się spis lekcji kursu.

Tak. W ciągu 14 dni od momentu zakupu możesz zwrócić kurs. Otrzymasz 100% zwrot pieniędzy. Jedyne co musisz zrobić, to podać przyczynę zwrotu.

Tak. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat ukończenia.

Tak, kurs kupujesz raz i dożywotnio otrzymujesz dostęp i wszystkie przyszłe aktualizacje.

Kurs będzie dostępny w sprzedaży tylko do 17 lipca 2021 roku i tylko w tym okresie możesz go zakupić. Kolejna edycja, a więc zapisy, odbędzie się dopiero pod koniec 2021 roku. Po zakupie będziesz miał ciągły i bezterminowy dostęp do kursu i otrzymasz dożywotnie bezpłatne aktualizacje kursu. Dlatego kupując kurs teraz otrzymasz wszystko to, co otrzymają kursanci przyszłych edycji, tylko w niższej cenie (bo kolejna edycja będzie droższa)!

Tak. Każdy kursant otrzymuje dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie może liczyć na moją pomoc oraz na pomoc innych kursantów.

Kurs jest w formie lekcji video, tj. wszystko jest krok po kroku przedstawione na faktycznym interfejsie Final Cut Pro, co oznacza, że kurs jest łatwy w przyswojeniu i przystępny dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania kursanta. Lekcje video możesz oglądać ile chcesz i kiedy chcesz. Otrzymujesz bezterminowy dostęp do kursu.

Tak. Jeżeli jesteś firmą to po zakupie kursu natychmiast otrzymasz fakturę VAT na swój adres e-mail.

Spis treści kursu

Zarządzanie projektem

 1. Tworzenie bibliotek (libraries), wydarzeń (events) i projektów (projects)
 2. Opcje widoku w przeglądarce plików
 3. Zmiana ustawień projektu
 4. Duplikowanie projektu
 5. Format pod media społecznościowe
 6. Tworzenie plików proxy (aby montować 4K na słabszym komputerze)
 7. Tworzenie biblioteki z samymi plikami proxy, aby łatwiej przesyłać bibliotekę przez Internet
 8. Praca z projektem wielokamerowym
 9. Praca na dwóch monitorach
 10. Keywordy i tagi
 11. Relink files, czyli przywracanie plików, które zmieniły lokalizację
 12. Renderowanie w tle
 13. Czyszczenie pamięci podręcznej i archiwizacja projektu
 14. Eksport projektu do filmu w pliku
 15. Eksport wybranego fragmentu montażu do pliku
 16. Eksport wybranej klatki z filmu do pliku
 17. Eksport wybranych klipów

Funkcje montażowe

 1. Narzędzia montażowe
 2. Skimming i inne narzędzia wspomagające montaż
 3. Skróty klawiaturowe przyspieszające montaż
 4. Kolorowe tło na osi czasu
 5. Funkcje odtwarzania
 6. Kolor tła odtwarzacza
 7. Kopiowanie efektów na klipy na osi czasu
 8. Role klipów video i ich kolory
 9. Wszystko o pracy na magnetic timeline
 10. Technika montażowa L-cut i J-cut
 11. Tworzenie sekwencji w zwolnionym tempie
 12. Przejścia z wykorzystaniem speedramp
 13. Przejścia między klipami
 14. Wyciszanie i wyłączanie klipów na osi czasu
 15. Dodawanie napisów i elementów graficznych
 16. Adjustment layer – czym jest i jak z nim pracować? (kurs zawiera plik do pobrania)
 17. Stabilizacja ujęć
 18. Dopasowywanie proporcji obrazu do projektu
 19. Zapisywanie presetu z efektami
 20. Stopklatka w montażu
 21. Custom overlays, czyli własne nakładki na okno poglądowe
 22. Kluczowanie (green screen)
 23. Zmiana wyglądu elementów osi czasu
 24. Odszumianie klipu video

Podstawowa post-produkcja audio

 1. Audio meters, czyli wykresy wyświetlające głośność audio
 2. Kompresor, limiter i inne efekty audio
 3. Typy ścieżek dźwiękowych
 4. Automatyczna synchronizacja audio z video
 5. Automatyczne przejście pomiędzy podkładami muzycznymi
 6. Nagrywanie lektora w Final Cut Pro X

Podstawowa korekcja kolorów i koloryzacja

 1. Analiza materiału video pod kątem korekcji kolorów za pomocą wykresów
 2. Wyświetlanie wielu wykresów jednocześnie
 3. Okna do porównywania kolorów dwóch ujęć
 4. Poprawa balansu bieli
 5. Podstawy korekcji kolorów (color correction)
 6. Metadane plików a luty korekcyjne
 7. Podstawy kolorowania filmu (color grading)
 8. Praca z LUTami

Compressor

 1. Instalacja Compressora
 2. Praca z Compressorem
 3. Eksport filmu z FCPX z wykorzystaniem Compressora
 4. Ustawienia eksportu z Compressora w eksportowaniu z Final Cut Pro X
 5. Render farma w Compressorze

motionVFX.com

 1. mFilmLook