E-learning, czyli kursy online, które szybko i tanio rozwiną Twój biznes

Branża wiedzowa bardzo się rozwinęła w ostatnim czasie, a świadczy o tym między innymi pozytywny wysyp serwisów, które oferują szkolenia online. Są to platformy, na których specjaliści różnej maści mogą umieszczać, a następnie udostępniać swoje kursy. Jednak nie wszyscy korzystają z dedykowanych systemów. Wielu z nich tworzy własne. Jak zatem podejść do tematu i jakie korzyści możesz uzyskać, korzystając z tego typu rozwiązań edukacyjnych?

Lubisz chodzić do kina?

Chyba nie ma osób, które nie lubiłyby kina, prawda? Jednak niektórzy z nas częściej lub rzadziej wybiorą zakup filmu w wybranej usłudze VOD. Oczywiście klimat, ekran i dźwięk będą się od siebie znacznie różnić, lecz efekt zawsze będzie ten sam – obejrzysz film. Dokładnie tak samo jest w przypadku szkoleń czy kursów. E-learning to świetna alternatywa dla szkoleń stacjonarnych. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem komputera podłączonego do Internetu. Wyszukujesz interesującą Cię kategorię, wybierasz temat i cieszysz się szkoleniem, z którego możesz korzystać niezależnie od czasu i miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Ewentualnie możesz zamówić pakiet płyt i wszystko odtworzyć z czytnika DVD. Jak bardzo Ci się to podoba?

Darmowe czy płatne?

Internet to miejsce, w którym przy odrobinie wysiłku można znaleźć wiele wartościowych treści. Szereg blogów eksperckich – w tym mój ; ) – zapewnia dopływ wiedzy, który spokojnie i bez większego wysiłku można przekuć w konkretne działania i skutecznie rozwijać swój biznes. Istnieją również darmowe, interaktywne platformy edukacyjne z materiałami wideo. Oczywiście warto inwestować w siebie i wykupić subskrypcję w płatnych kanałach, co pozwoli Ci nabyć wiedzę , przekazywaną bezpośrednio przez branżowe autorytety. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, że od czegoś trzeba zacząć.

Webinary, czyli internetowe szkolenia na żywo

Stosunkowo świeży trend, w którym bezwzględnie się zakochałem – webinary. Są to internetowe, krótkie i treściwe seminaria branżowe, które traktują o ściśle określonej tematyce. Czym webinary różnią się od przygotowanych i udostępnionych szkoleń online? A no tym, że są na żywo, a kiedy coś jest emitowane tu i teraz, to mamy do czynienia z efektem chemii. Warto czasami pójść na koncert, niż w kółko słuchać nagrań, nie sądzisz? Ponadto spotkania na żywo są interaktywne. Oznacza to, że dają możliwość zadania pytania prezenterowi i uzyskania istotnych dla Ciebie informacji bezpośrednio u źródła.

Internet to nie tylko koty

Internet to świetne źródło rozrywki, ale daje również nieograniczone możliwości samorealizacji. A jako posiadacz biznesu doskonale wiesz, że ten kto się nie rozwija… cofa się, bo konkurencja nigdy nie śpi. Z ekonomicznego punktu widzenia e-learning to idealne rozwiązanie dla każdego, kto prowadzi firmę, a nie ma możliwości, aby wyciąć choć jeden dzień w miesiącu i udać się na tradycyjne szkolenie, z którego i tak wyniesie tylko notatki i – jak dobrze pójdzie – prezentację w PDF. Produkt wiedzowy można odtwarzać do woli, a to jest argument, który jest w stanie przekonać każdego.

1x1.trans - E-learning, czyli kursy online, które szybko i tanio rozwiną Twój biznes
Igor Podgórski

Cześć! Jestem konsultantem marketingowym do wynajęcia. Współpracuję z markami w zakresie produkcji wideo do Internetu. Pomagam firmom budować silne marki.

Skupiam się w nowoczesnych formach komunikacji marketingowej, takich jak wideo marketing i marketing w mediach społecznościowych.

Dowiedz się jak mogę Ci pomóc…

2018-02-21T22:44:23+00:00